| Konular: 137,714 | Mesajlar: 1 | Üyeler: 40,630 | Online: 1 | En yeni üyemiz : Rihanna Turkiye (Merhaba!)

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Bu Virüse Dikkat..!
Yanıt
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Okunma
1533
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 05-09-2008, 10:56 AM   #1
Meltem *

Özel Üye

Meltem * - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Son giriş: : 15-09-2010 10:56 AM

Konular: 855

Forumda ki Süre:
2 hafta 3 gün 22 saat

Ruh Halim:

Teşekkürler: 694
678 Mesajda 902 Teşekkür aldı

REP Puanı : -252154

Meltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumda
Meltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumdaMeltem * Üye çok kötü bir durumda

Bu Virüse Dikkat..!

Virüsün Adı : Nomed Hd

Virüsün Zararları ;

Virüsü Bir Rus Sitesinden Kaptım Önce fark etmedim Ancak Bilgisayarımda Bazı Tutarsızlıklar tesbit ettim genelde anti virüs kullanmam elimle bulur silerim ve Regedit ayarlarımı taradım Çok garipbir şekilde Görev yöneticisinde ynjy8.exe ve nuyhy.exe içerikleri çalışıyor gösterdiği ana dizin C:\Program Files\Common Files

içinde
Services
System

İsimli dosyalar regeditleri sildim kurulu bir programdan bulaştığını düşünerek gerekli anahtarlarını sildim msconfig komutu ile başlattan etkisiz yaptım ve makinayı resetledim ancak durum vahim tekrar eski halinde idi 2 günlük bir araştırma sonucunda Virüsün ;

İşletim sistemi Kurulumundaki Belgelerim veya Yeni Klasör oluşturduğunuzda Klasörün görünümüne bulaşan bir virüs ve siz tıkladıkca o her dosyaya bulaşıyor..

İşin garip yani diyelim Mp3 diye bir dosyanız var ve Bu Mp3 dosyasının görünümünde Bu virüs var dosya içine girdiğinizde birkaç dosyaya tıkladığınızda ve o dosyadan çıktığınızda yani Mp3 dizinine geri geldiğinizde son tıkladığınız Örnek Mp3/komikle/komik.mp3 girdik ve geri Mp3 dizinine geldik ve artık Komikle isimli klasörümüz yok yani siliniyor..

ileri derecede zararı yok ancak dosyalarınızın kendi kendine kaybolması biraz can sıkıcı..

Halen anti virüsü yok bilmediğiniz dosyaları açmayın..

Virüs nerden bulaşıyor..

Virüsümüzün en güzel özelliği Virüs olan bir makinada Sürekli Cd Rom yada Dvd Rom Kapak açık tarzında Uyarılar verdiriyor ve inanılmaz birşey ama Yazıla bilir Dvd Cd yada Normal cd taktığınızda bu Küçük Virüs yazım hakkı olmamasına karşın Takılan cdye Bulaşıyor..

Sonuç:

Virüsten korunma yolu şimdilik yok..
bios ve işlemciye bulaşıyor..!
bu yüzden İyi bir Bilgisayarcıya ihtiyacınız olacak..

31.12.2006-01.01.2007

Meltem * Üyesinin Albümü
Meltem * isimli Üye şimdilik offline konumundadır Meltem * isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Yaprak Forum - Türkiye'nin Forum Sitesi Sponsor Linkleri
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
bu, dikkat, virüse

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil