Navigation » Yaprak Forum - Türkiye'nin Forum Sitesi > Haber, Siyaset, Ekonomi, Kültür > Haberler > Türkiye'den Haberler » Varsayılan Türk eğitim -sen'in üniversite kurultayı başladı

| Konular: 137,700 | Mesajlar: 1 | Üyeler: 40,565 | Online: 1 | En yeni üyemiz : foodaska (Merhaba!)

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Varsayılan Türk eğitim -sen'in üniversite kurultayı başladı
Yanıt
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Okunma
1624
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 25-10-2008, 10:37 AM   #1
 кгคl-єŦє   

Emektar Üye

кгคl-єŦє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Son giriş: : 03-10-2009 02:37 PM

Konular: 1519

Forumda ki Süre:
1 ay 2 hafta 3 gün

Ruh Halim:

Teşekkürler: 496
756 Mesajda 1,255 Teşekkür aldı

REP Puanı : -173243

кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...
кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...кгคl-єŦє Üye kendine dikkat etmeli hızlı bir iniş yaşıyor...

Varsayılan Türk eğitim -sen'in üniversite kurultayı başladı

Türk Eğitim Sen tarafından, üniversitelerin, üniversite çalışanlarının sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerileri üretmek amacıyla gerçekleştirilen "Üniversite Kurultayı" 55 ilden 67 üniversitenin 132 temsilcisinin katılımıyla Ankara'da başladı.

Türk Eğitim Sen tarafından Ankara İçkale Otel'de düzenlenen kurultayın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya, kurultaya YÖK'ten bir temsilcinin katılmamasını eleştirerek şöyle konuştu:

"Dileğimiz YÖK'ün geçmişte yaptığı ve bazı kararları tek başına almak yerine, Milli Eğitim Bakanlığı, sivil toplum örgütleri, diğer paydaşların bir araya gelebileceği ortamlarda sorunların açıkça konuşulacağı, tartışılacağı ve çalışanların mutluluğunu sağlayacak şartların oluşturulması ve sorunların çözümlenmesidir"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, YÖK'ün bugüne kadar en fazla eleştirilen yönünün içe dönüklüğü, antidemokratik kararlar alması olduğunu savunarak, "YÖK, kendi dışındaki seslere kulak verir olmalıdır. Bunu başaramayan bir YÖK'ün Türk üniversitelerini dünya üniversiteleri ile yarışır hale getirmesi söz konusu olamaz" dedi.

Gazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duran Altıparmak da sayıları 140'a ulaşan üniversitelerin sorunlarını çözmek üzere toplanan kurultaydan üniversiteler için olumlu tavsiyeler çıkması temennisinde bulundu.

YÖK'le ilgili sorunlar ve çözüm önerileri, üniversitelerin akademik ve idari personeli, yeni akademik personel yetiştirme politikaları ve ücret konuları ele alındığı kurultay üç gün sürecek.

кгคl-єŦє Üyesinin Albümü
кгคl-єŦє isimli Üye şimdilik offline konumundadır кгคl-єŦє isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
 кгคl-єŦє    Sponsor Linkleri
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
başladı, eğitim, kurultayı, senin, türk, varsayılan, üniversite

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil